2019. szeptember 23., hétfő
Újraélés
Vannak emberek, akik gyermekük születése után még közelebb érzik Magukat saját szüleikhez, még jobban megértik, és szeretik Őket.
És vannak emberek, akik gyermekük születése után teljesen kétségbeesnek,összetörnek, fájnak, és (átmenetileg) eltávolodhatnak, haragudhatnak a szüleikre.
Akiknek minden saját gyermekkori élményük, történetük, sérelmük úgy tör felszínre, mint egy vulkán.
Hozzám az utóbbiba tartozó emberek fordultak idáig, és igazán csak akkor értettem meg mindezt, amikor a saját bőrömön tapasztaltam.
Fontos lenne tudni ezeket gyermekvállalás előtt:
- A várandóssággal saját magzatkori élményeidet élheted újra. E mellett érdemes ránézni hogyan állsz hozzá a test változásaihoz, milyen a test képed.
Hogyan viszonyultak a felmenőid ehhez a témához, így mi vár rád testi és lelki szinten.
- A szüléssel saját születésedet élheted újra. Na ez egy nagyon sarkalatos pont, ezért érdemes szülés felkészítőre járni, újjászületés tréninget végezni. Sajnos nagyon kevés helyen készítenek fel erre, így érdemes keresni olyan segítőt, aki ezzel is foglalkozik, nemcsak a légzéstechnikákkal, stb.
A nők nagyobb százaléka retteg a szüléstől, és nincs tisztában azzal, hogy mi is történik olyankor a testével, ez a kultúránk szegénysége -sem a születés, sem a halál nincs méltó helyen kezelve.
Mindenféle vitaminokat beszedetnek, vizsgálatokra küldenek, de a lélekkel, a testbe ragadt érzelmekkel, érzetekkel kevesen foglalkoznak.
-A szoptatással feljön minden kiszolgáltatottsági, táplálási, biztonságérzeti, orális fixációs
(cumi ,cumisüveg= rágó, cigi, evészavar) probléma.
Ez szintén egy nagyon terhelt terület, szerencsére már egyre több Laktációs szaktanácsadó tud segíteni a nőknek.
Ennek ellenére mégis úgy látom, hogy a rokonság, és a felkészületlen, vaskalapos védőnők, orvosok is sokat tudnak ártani. Borzalom, hogy mi van a fejekben, és mennyire nem tiszta ez a téma sem. Pedig "csak" egyszerű, zsigeri, anyai megérzést, odafigyelést, és igen óriási alázatot követel.
Ha pedig ez korlátozva van, akkor nem szégyen segítséget kérni. Szerencsére azért hallottam számtalan jó sztorit is ezzel kapcsolatban.
-A hozzátáplálás pedig az egész felnőttkori ételhez, italhoz, emésztéshez, és szexhez(intimitáshoz) kapcsolódó hozzáállást megalapozhatja.
- A gyermek sírásával, mozgásfejlődésével, nevelésével, mindennapjaival kapcsolatban pedig jöhet a múlt cunami.
Minden meg nem kapott ölelés, oda nem figyelt pillanat, netán megalázás, bántás, megszégyenítés visszaköszön.
Ott állsz a kisbabáddal, és a saját üvöltő, fájó belső gyermekeddel.
Mit tehetsz ilyenkor? Mi az amire figyelj? Hogyan kezeld a helyzetet, Magadat?
Az előbb felsorolt témákban, és a kérdésekre válaszolva is tudlak Téged segíteni, akár már van gyermeked, akár előtte állsz.
Figyelem! Senkinek nem akarom megmondani, hogy mi a tuti.
A saját tapasztalataimat adom át a tanult módszerek által, hogy mindenki meglelhesse a saját válaszait, női, anyai, zsigeri erejét, tudását. Természetesen férfiakat, párokat is szívesen segítek ebben.
Októbertől várlak új helyszínen a Jászai Mari térnél:
- Egyéni konzultáció
- Tér- Játék: Belső gyermek
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Rúzs mánia
Mi lehet az? - Készülhetett akár: henna, bíbor, okker, vasérc, fehérólom, féldrágakő, mérgező kivonat, bíbortetű, vöröshangya, cinóber, bor,...
-
Rengeteg dolog fűződik az oralitáshoz. Orális, azaz szájjal történő dolgok az életünkben: - beszéd - kommunikáció, kapcsolód...
-
Az hogy hogy az aktuális párom, férjem, szerelmem, bárki fontos Nekem másnak is szentel figyelmet, csak egy eszköz arra, hogy magamba ...
-
Mi lehet az? - Készülhetett akár: henna, bíbor, okker, vasérc, fehérólom, féldrágakő, mérgező kivonat, bíbortetű, vöröshangya, cinóber, bor,...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése