2019. szeptember 23., hétfő

Újraélés



Vannak emberek, akik gyermekük születése után még közelebb érzik Magukat saját szüleikhez, még jobban megértik, és szeretik Őket.
És vannak emberek, akik gyermekük születése után teljesen kétségbeesnek,összetörnek, fájnak, és (átmenetileg) eltávolodhatnak, haragudhatnak a szüleikre.

Akiknek minden saját gyermekkori élményük, történetük, sérelmük úgy tör felszínre, mint egy vulkán.
Hozzám az utóbbiba tartozó emberek fordultak idáig, és igazán csak akkor értettem meg mindezt, amikor a saját bőrömön tapasztaltam.






 Fontos lenne tudni ezeket gyermekvállalás előtt:

- A várandóssággal saját magzatkori élményeidet élheted újra. E mellett érdemes ránézni hogyan állsz hozzá a test változásaihoz, milyen a test képed.
 Hogyan viszonyultak a felmenőid ehhez a témához, így mi vár rád testi és lelki szinten.


- A szüléssel saját születésedet élheted újra. Na ez egy nagyon sarkalatos pont, ezért érdemes szülés felkészítőre járni, újjászületés tréninget végezni. Sajnos nagyon kevés helyen készítenek fel erre, így érdemes keresni olyan segítőt, aki ezzel is foglalkozik, nemcsak a légzéstechnikákkal, stb.
A nők nagyobb százaléka retteg a szüléstől, és nincs tisztában azzal, hogy mi is történik olyankor a  testével, ez a kultúránk szegénysége -sem a születés, sem a halál nincs méltó helyen kezelve.

Mindenféle vitaminokat beszedetnek, vizsgálatokra küldenek, de a lélekkel, a testbe ragadt érzelmekkel, érzetekkel kevesen foglalkoznak.

-A szoptatással feljön minden kiszolgáltatottsági, táplálási, biztonságérzeti, orális fixációs
 (cumi ,cumisüveg= rágó, cigi, evészavar) probléma.
 Ez szintén egy nagyon terhelt terület, szerencsére már egyre több Laktációs szaktanácsadó tud segíteni a nőknek.
Ennek ellenére mégis úgy látom, hogy a rokonság, és a felkészületlen, vaskalapos védőnők, orvosok is sokat tudnak ártani. Borzalom, hogy mi van a fejekben, és mennyire nem tiszta ez a téma sem. Pedig "csak" egyszerű, zsigeri, anyai megérzést, odafigyelést, és igen óriási alázatot követel.

Ha pedig ez korlátozva van, akkor nem szégyen segítséget kérni. Szerencsére azért hallottam számtalan jó sztorit is ezzel kapcsolatban. 

-A hozzátáplálás pedig az egész felnőttkori ételhez, italhoz, emésztéshez, és szexhez(intimitáshoz) kapcsolódó hozzáállást megalapozhatja.

- A gyermek sírásával, mozgásfejlődésével, nevelésével, mindennapjaival kapcsolatban pedig jöhet a múlt cunami.
Minden meg nem kapott ölelés, oda nem figyelt pillanat, netán megalázás, bántás, megszégyenítés visszaköszön.


Ott állsz a kisbabáddal, és a saját üvöltő, fájó belső gyermekeddel.


Mit tehetsz ilyenkor? Mi az amire figyelj? Hogyan kezeld a helyzetet, Magadat?

Az előbb felsorolt témákban, és a kérdésekre válaszolva is tudlak Téged segíteni, akár már van gyermeked, akár előtte állsz.

Figyelem! Senkinek nem akarom megmondani, hogy mi a tuti.
A saját tapasztalataimat adom át a tanult módszerek által, hogy mindenki meglelhesse a saját válaszait, női, anyai, zsigeri erejét, tudását. Természetesen férfiakat, párokat is szívesen segítek ebben.




Októbertől várlak új helyszínen a Jászai Mari térnél:
Egyéni konzultáció

Tér- Játék: Belső gyermek





2019. szeptember 14., szombat

Tájékozódási űr


"A gyermekek - a meleg vérű fajok utódaihoz hasonlóan- tájékozódási ösztönnel születnek: szükségük van valakire ahhoz, hogy irányérzékre tegyenek szert. ...
A gyermek képtelen elviselni, ha az életében nincs ilyen személy: nélküle teljesen összezavarodik, és elveszti a tájékozódási képességét. 

Vagyis képtelen elviselni azt, amit én csak tájékozódási űrnek nevezek. A gyermek számára a szülők, illetve szülőt helyettesítő felnőttek jelentik a természet adta tájékozódási pontot csakúgy, mint az állatok esetében a fiatal utódaikat nevelő felnőtt egyedek."
(Dr. Máté Gábor: A család ereje)




Sajnos sokunk nő fel ebben a tájékozódási űrben. Nemcsak az árva gyerekekre gondolok ilyenkor. Hanem, ha a szülők túl sokat dolgoznak, nem érnek rá a gyerekkel foglalkozni, nincs erejük, energiájuk, vagy kedvük; illetve, ha nem kompetensek, érzelmileg ridegek, magukat is képtelenek jól működtetni (testi, lelki problémákkal, szenvedélybetegségekkel küzdenek) a gyermek akkor is magára marad.

Azért, hogy ezeket a mintákat, bizonytalanságokat ne adjuk tovább a gyermekeinknek, először Magunkat kell felnevelni; Nekünk kell lennünk elsősorban a saját világítótornyunknak, hogy aztán ők is megtalálhassák Önmagukat a szüleik viszonyításában.
Ehhez pedig mély testi, lelki, pszichológiai önismeretre és válasz-kész, kötődő, szeretetteljes kapcsolódásra van szükségünk Magunk felé és (leendő) gyermekeink felé is.




A HOGYAN-okat szívesen megmutatom :

Egyéni konzultáció


Tér- Játék: Belső gyermek



2019. szeptember 11., szerda

Belső gyermek

"Talán nem is az van a legnagyobb hatással a gyermekre, amit a szülő-gyermek kapcsolatban történik, hanem az hagyja a legmélyebb nyomot a gyermek személyiségén, ami ebből a kapcsolatból hiányzik." (C. G. Jung)

És keressük, sokszor egész életünkben ezeket keressük.
Van, hogy átmenetileg megkapni látjuk más személyek, szerelmek, szerek, hobbik, közösségek által.
De ezek ideig-óráig tartanak, és jön újra a csalódás, a hiány érzet, és rohanunk az újabb szerelem, vagy szer felé.

Ezért is tartom fontosnak, hogy :
- Tisztában legyünk azzal, hogy mik azok a minőségek, amiket nem kaptunk meg (értő figyelem, minőségi idő, szeretet, odaadás, elfogadás, kompetencia, biztonság, erő, támasz, bölcsesség, szabadság, bizalom, stb.)
- Meg tudjuk gyászolni, meg tudjuk élni mélyen a testben érezve ezeknek a hiányát. (szomorúság, düh egészséges testi megélése az idegrendszerünk jelenlegi állapotának függvényében).
- Megtanuljuk ezeket a minőségeket energetikai és fizikai módon is megadni Magunknak.
- Megtaláljuk Magunkban a biztonságos, elfogadó, szeretetteljes felnőttet, aki felneveli a bennünk lévő kisgyermeket.
- Folyamatosan kapcsolódjunk a testünkhöz, és beleköltözve jól érezzük Magunkat. (A jól érzés nem egyenlő a csak "pozitív érzetek" észlelésével.)

Ha érdekel ez a folyamat, és Te is szívesen felnőnél, felnevelnéd Magad, akkor várlak szeretettel az októberi eseményen:
https://www.facebook.com/events/678063966031093/
Vagy Egyéni konzultáción:
https://ildiidill.blogspot.com/p/blog-page.html?m=0



Rúzs mánia

Mi lehet az? - Készülhetett akár: henna, bíbor, okker, vasérc, fehérólom, féldrágakő, mérgező kivonat, bíbortetű, vöröshangya, cinóber, bor,...