2021. augusztus 30., hétfő

Pumps

 Az úgy volt.... hogy én cipész családból származom. Anyukám, és Mamám cipőfelsőrészkészítő, Papám pedig egy aranykezű Cipész mester volt.

Sajnos Papa nagyon korán elment, de a mai napig őrzöm és szeretem a műhelyének ragasztó és bőr illatát. Felnőttként is a cipők felé húzott szívem, sok évet cipőboltosként éltem.





Az abszolút kedvencem a pumps (körömcipő, magassarkúcipő) ki hogyan nevezi. Hozzám ez áll a legközelebb, ebben érzem jól Magam. Megfelelő talpkiképzéssel nagyon kényelmes tud lenni a 6-8-10 cm-es sarok is. Sosem voltam nádszálkarcsú, de mindig is magassarkúban jártam, sőt táncoltam át éjszakákat, csak tudni kell jól választani.

Mióta Anya vagyok, játszóterezek, homokba, motoros gyerek után ugrálok nem a legpraktikusabb darab. Azóta szokom a laposakat, sportosakat.
Bevallom még mindig képtelen vagyok egy csinos ruhához tornacipőt felvenni, hiába sikk, én ebben ilyen klasszikus, régimódi vagyok. Amúgy most is egy lapos kis félcipő törte fel a lábam, előtte meg egy balerina...
Na, de barátkozom azokkal is.

Az átmenti időszak(tavasz, ősz) viszont nagyon kedvez a körömcipőknek, és én boldog vagyok, ha fel tudom venni valahová. Szerintem annyira nőies: megváltozik a járásom, a tartásom, ringóbb a csípőm, még a fejemet is máshogy tartom, szeretem.

Bátran lehet itt is a színekkel játszani, harmóniát, és/vagy kontrasztot találni.
Te hogy vagy ezzel a cipő típussal? Szereted? Vagy sosem találtál kényelmeset? Felveszel szívesen színeset is?

A cipő színével lehet a legjobban, legbátrabban játszani, egyáltalán nem baj, ha nem a színtípusod, bármit felvehetsz, hiszen az arcodhoz képest a legtávolabbi pont. Elég, ha ruha mintájában, vagy kiegészítőben visszaköszön valahol a színe.

#pumps #körömcipő #színescipő #félcipő #színtanácsadás #színtanácsadó #színnellélekkel #önazonosság #nőneklennijó #nőies #nő #cipész #cipészcsalád




2021. augusztus 28., szombat

Lágy melegség Judittal




Szeretem amikor mély érzésű, bölcs emberek vesznek körül, mint amilyen Gyalus Judit is.
Testbelakás Iskolájának szakmai csoportjában vagyunk mindketten, így az ÖnMunka alapja az életünknek sok éve már. 

Juditban az önismeret és a ruhák, színek szeretete mellett az Ősz színtípus is közös.
 



Nagyon közel állnak hozzá az élénkebb, tavaszi színek is, 




de igazán az Ősz lágyabb, mélyebb színeiben pompázik.



(A képek Judit beleegyezésével készültek és sehol máshol nem megoszthatók.)


Judit Meleg Ősz, és imádja a színeit. Jól áll neki a terrakotta, égetett narancs, khaki, mély, meleg zöldek, mustár, petrolkék, meleg bogyószínek is.







#színtanácsadás #színtanácsadó #kendőzés #melegszínek #tavasz #ősz #melegősz #melegőszszíntípus

Tél 2 moodboard


 







A TÉL színei :
- HIDEGEK
- SÖTÉTEK(MÉLYEK, TELÍTETTEK)
- ÉLÉNKEK
Erős kontrasztok, hófehér, neonszínek, pinkek, fuksziák, királykékek, és az egyedüli típus akinek tényleg jól áll a fekete. Ők igazi dívák, illetve szolidabb változatban Hófehérkék.

Nyár 2 moodboard

 



A NYÁR színei - HIDEGEK - VILÁGOSAK- LÁGYAK (tört, mosott, fakó)
Pont, mint nyáron a napszítta vászon. Finom, lágy színek, pasztellek, fagyiszínek. A Nyár típusoknak a mosott, halvány, semmilyen színek is jól állnak, ők a szürkében is királynők, cseppet sem szürke kisegerek.

Ősz 2 moodboard


 



A másik MELEG színtípus az ŐSZ, melyre a legjellemzőbb:
a MELEGSÉG, SÖTÉTSÉG (mélység), LÁGYSÁG (törtség).
A Tavasz színeihez képest mennyivel mélyebbek, ugyanakkor kevésbé harsányak, inkább lágyak a színek.
Pont mint az őszi falevelek, vagy az erdei avar, bogyós gyümölcsök.
Neked hogyan tetszik? Szerinted Neked jól állnak ezek a színek?

2021. augusztus 26., csütörtök

Lakberendezés IKEA



 Egy kis őszi életérzés az IKEA-tól.


#ősz #őszszínek #őszszíntípus #színtanácsadás #ősziéletérzés




Nektek hogy tetszik?
Milyen színeket használtok az otthonotokban, a lakberendezésben?






Tavasz 2

 #tavasz #tavaszszínek #melegszínek #világosszínek #élénkszínek #vibrálás





Mivel nagy lelkesedésemben, duplán készítettem az alap évszakokból moodboardot az első vizsgára, most ismét itt a TAVASZ!
#világostavasz #élénktavasz #melegtavasz vegyesen, és fellellhetők olyan színek is, amik más színtípusoknak is jók. Átfedések is vannak benne direkt.
pl. a drapp, khaki, arany, sötét narancs őszöknek is tökéletes, a rózsaszín teleknek is oké lehet.
Hogy tetszik? Közel állnak hozzád ezek a színek? Vagy ismersz olyat, akinek csodásak?

2021. augusztus 24., kedd

Itt van az Ősz


"Itt van az Ősz, itt van újra...
Bocsánat mindenkitől, aki még a nyaralását élvezi, de én örülök, hogy a boltokba beköszöntött az ősz.
Régebben nem ezek a színek voltak azok, amikhez szívesen nyúltam, rá kellett állnia a szememnek rájuk. Most már egyre inkább találok olyat, ami a színtípusomnak és a lelkemnek is megfelelő.



Ez a 3 kardigán mától a ruhatáram része lesz. 
Ősszel érdemes rétegesen öltözni, és a kardigánok nemcsak funkció, de esztétikum miatt is előnyösek a kerekebb formájúaknak. 

Élőben még melegebbek(sajnos a kép nem adja vissza a valóságot):

 khaki arany szálakkal, egy mustár, és egy rozsda.




Melléjük még 2 rúzs is Velem jött a Rossmannból akciósan:



Maybelline: 900 Rebel Rouge matte







Bourjois: 12-Rouge Velvet 

A képek 0 természetes fénynél készültek, filter nélküliek, és csak szempillaspirál van rajtam. Mégis ha jó a rúzs színe, szinte smink hatást ad. 

Neked melyik tetszik jobban?



 #ősz sötétősz #színtanácsadás #színtípus #ittvanazősz #ruhatár #fenntarthatóság #turikincsek #mustár #khaki #rozsda #új rúzs #megfizethetőrúzsok #drogéria #maybelline #bourjois

2021. augusztus 22., vasárnap

A színtanácsadás alapjai: A Szín érzékelése

 

#színtanácsadás #színek #aszínérzékelése #színtanácsadásalapjai #fény #hullámhossz #láthatófény #afényközege #vízalatt #búvárkodás #tenger 

"A különböző tárgyak a rájuk eső fényt különböző, rájuk jellemző módon nyelik el illetve verik vissza. Az emberi látás a visszaverődő fények egyedi sajátosságát (hullámhosszát) színként érzékeli. Agyunk pedig az érzékelt színt az adott tárgy tulajdonságaként értelmezi.


A színek a fény hullámhosszával változnak. A látható fények kb. 380-760 nm hullámhossz közé esnek. Ez a teljes látható színspektrum. Ezen belül a fény hullámhosszának változásával együtt változik az észlelt szín (vörös, vöröses narancs, narancs, narancsossárga, sárga stb. az ultraibolyáig), amely tehát az idegrendszerben képződött észlelet az adott hullámhosszú fényingerre."





szín a vizuális érzéklet azon tulajdonsága, amelynél valamely felület tulajdonságai hasonlóak az olyan észleletekhez, mint a vörös, sárga, zöld és kék, illetve ezek kombinációja.

Az észlelt szín vizuális érzéklet, amit olyan szavakkal fejezünk ki, mint sárga, narancs, barna, vörös, rózsaszín, zöld, kék, vagy bíbor, illetve olyan akromatikus érzékletek nevével, mint fehér, szürke, fekete; és olyan kifejezésekkel minősítünk, mint ragyogó, fakó, fényes, sötét, vagy ezek kombinációja.

Az észlelt szín függ a színinger spektrális tulajdonságaitól, az ingert létrehozó felület méretétől, alakjától, szerkezetétől, és környezetétől; függ az észlelő adaptációs állapotától, tapasztalataitól, és a megfigyelthez hasonló érzékletere vonatkozó emlékeitől."


Hű, hát nem izgalmas? Teljesen egyedi ki mit és hogyan lát. És akkor még az egyedi, biológiai képességekről nem is írtam. De azt legközelebb!








Olyannyira változik a szín érzékelése a környezettől, hogy a például a levegőhöz mérten 820szorossan sűrűbb vízben teljesen más lesz minden. 

A víz a beeső fényt fokozatosan, a színeket pedig hullámhosszuk szerint nyeli el.
A spektrum (színkép) tartományából először a nagy hullámhosszúságú színek - mint amilyen a vörös és a narancs – nyelődnek el.
Az élénkpiros színek „kifakulása” 5 méteres vízmélységtől megkezdődik, 20 méter  alatti mélységben már csak a sárga, a zöld, a kék, és a szürke különböző árnyalatai láthatjuk.

40 métertől pedig minden egységesen szürkéskékké válik. Legkevésbé az alacsony hullámhosszú színek, a kék és az ibolya nyelődnek el, ezért  válik odalent uralkodó színné a kék.

Nagyobb mélységben nem csak a színek vesznek el, hanem a fényerő is lecsökken, nappal is a "tengeri szürkület" érvényesül.
Miért jó, hogy nem látunk le a tenger aljára?
Ha a víz is olyan átlátszó volna mint a levegő, lehet ugyan, hogy lelátnánk a 11 034 méter mély Mariana-árok fenekére, viszont valószínűleg nem lenne élet a földön. A víz jó fényelnyelő képességének köszönhető, hogy a fénnyel együtt beérkező napenergiát is elnyeli. A világtenger a beeső fénnyel felvett hőt fokozatosan kisugározza; ennek köszönhető a földi éghajlat kiegyenlítettsége, ami nélkül aligha létezhetne magasabb rendű élet a bolygónkon.
Ebben a mélységben az élőlények valódi színeit már csak mesterséges fényforrás, búvárlámpa segítségével fedezhetjük fel. Ha 20 méternél nagyobb mélységben megszigonyoznak egy halat, a kiömlő vért nem vörös, hanem zöldes színűnek fogjuk látni. /Forrás: Internet, Wikipédia, Origo/
Volt új információ számodra? Érdekesnek találtad? Oszd meg másokkal is. 
Nekem nincs búvár élményem, de akinek van örülök, ha megosztja Velem a tapasztalatait ebben a  témában. Köszönöm. 







Rúzs mánia

Mi lehet az? - Készülhetett akár: henna, bíbor, okker, vasérc, fehérólom, féldrágakő, mérgező kivonat, bíbortetű, vöröshangya, cinóber, bor,...